İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Akrep İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

Akrep İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

Akrep İlaçlama Nasıl yapılmalıdır? Bu soruya şu şekilde cevap vermenin daha doğru olduğunu düşünmekteyiz. Akrep ilaçlama konusu son derece hassas bir konu olduğu için mutlaka bu konuda gerekli eğitimleri almış, bilgi ve donanım sahibi kişiler tarafından yapılmalıdır. Yani sorulması gereken ilk soru aslında bu değil böylesine zorlu olan bu operasyonun kim ya da kimler tarafından yapılması gerektiği sorusudur. Akrep istilası ile karşı karşıya kaldığınız durumlarda yapacağınız tek şey ivedilikle uzun yıllar bu konuda çeşitli ilaçlama operasyonu gerçekleştirmiş firmalarla irtibata geçmek olacaktır. Peki, bu firmaların bu denli tecrübeli olduğunu nasıl anlarız? Bu firmalara ait internet sitelerinde bulunan yazıları dikkatli bir şekilde okuduğunuzda bunu zaten anlayacaksınız.

Akreplerle İlgili Çok İlginç Bilgiler

Akrepler gizemli ve renkleri itibariyle çoğu zaman ürkütücülerdir. Zehirli kıskaçları ile akrepler aynı zamanda son derecede tehlikeli canlılardır. Akrep tarafından sokulan pek çok insan ya hayatını kaybetmekte ya da felç olabilmektedir. Akreplerin diğer özelliklerine bakacak olursak ciddi anlamda dayanıklı bir bünyeye sahiptirler. Akrep ilaçlama işlemini anlatmadan önce Amerika Birleşik Devletlerinde bir laboratuvarda akreplere ilişkin gerçekleştirilen bir testin sonucuna göre; normal bir akrebin alınarak bir kap içinde eksi 200 derecede dondurulduğu ve 1 hafta sonra çözüldüğünde hareket fonksiyonlarının bazılarını kaybetse dahi hala hayatta olduğu görülmüştür. Bu ürkütücü detaydan sonra akreplerin çift ya da grup halinde yaşadıklarından kısaca bahsetmek gerektiği kanaatindeyiz. Örneğin evinizde bir akrep ile karşılaştınız ve bir şekilde ondan kurtulmayı başardınız. Ama tamamen bu beladan kurtulduğunuza inanmak ancak kendinizi kandırmak olacaktır. Zira bu canlıların çift olarak yaşadıklarını ve diğerinin intikam almak için beklediğini belirtmek isteriz.

Akrep İlaçlamaya Karşı Sıvı İlaçlama

Akrep ilaçlama uygulaması uzman kişiler tarafından yapıldığında mutlaka sıvı ilaçlama uygulanmaktadır. Bir açık alan uygulaması olan sıvı ilaçlama kapalı alanlarda akrepler için yapıldığında mutlaka ilave olarak kokulu ilaçlama desteği alınmalıdır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bünyesel olarak son derece güçlü olan bu canlılar zor yok edildiği için ilacın miktarı ve dozu çok büyük titizlikle ayarlanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir