İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Böcek istilalarını göz almadan önlem alın

bocek

Ekosistemin yararlı bir şekilde döngü işlevini sağlayabilmesi ve dünyamız üzerinde herhangi bir aksaklık olmaması için her canlının yaşama hakkı vardır. Ekoloji ise bunu açıkça ifade eder. Evrendeki biyoçeşitlilik canlıların neslinin tükenmeden, üreyen bir hal içinde ilerlemesini sağlar. Bu ise evrenin kusursuz bir şekilde işlediğini gösterir. Fakat her canlının yaşama hakkı olduğu gibi yaşama alanı da vardır. Kendi yaşam alanından çıkan canlılar, farklı canlıların yaşam alanlarını ihlal eder. Bu da kusursuz döngüye ket vurmaktadır.
Haşereler dünya üzerinde en çok türe ve sayıya sahip canlılar sınıfında yer alır. Kimi doğaya karşı son derece yararlı iken kimisi taşıdığı bakteri ve mikroplardan dolayı insan hayatı üzerinde ölümcül sonuçlar doğurabilir.
Böcek türleri genellikle doğada, yeşillik alanlarda bulunsa da şehir hayatında varlıkları inkar edilemez. Doğadan, kendi yaşam alanından çıkıp insanların yaşadıkları ortamlara giren bu canlılar büyük ölçüde tehdit barındırır.  Taşıdıkları mikrop ile sokmaları, ısırmaları sebebiyle pek çok solunum yolu hastalıklarına, temas yoluyla cilt ve deri hastalıklarına neden olur. Zehirlenmeler ile çevresindeki insanlara zarar verebilir. Aynı zamanda haşerelerin insanlar dışında hayvanlara verdiği zararda insanlara verdiği zarardan farksızdır. Özellikle çıyan, kene, bit ve uyuz böcekleri grubu tarafından birçok hayvan verimsiz kalmakta ve telef olmaktadır.
Böceklerin insanların ve hayvanların yanı sıra bitkilere de pek çok zararları bulunur. Sümüklü böcekler, kurtçuklar ve solucanlar meyve ve bitkilere zarar vererek tüketimini engeller. Haşere istilaları neticesinde verimli tarlalardaki ürünler yok olur. Bu sebeplerle düzenli periyotlar halinde yeşil alanlar, tarlalar, evler, iş yerleri, depolar, okullar, fabrikalar, parklar, bahçeler vb. insan topluluğunun yoğun olduğu yaşam alanları ve üretim kaynakları yerleri profesyonel şekilde ilaçlama hizmeti veren firmalar tarafından ilaçlanmalıdır.
Böcek ilaçlama gündelik hayatımızda kendimizi ve çevremizdeki insanları böcek istilalarına, haşereler tarafından bulaşabilecek her türlü salgına veya hastalığa karşı koruyan son derece önemli ve gerekli bir önlemdir. Yaşam alanlarınızda böcek oluşumunun gerçekleşmesini beklemeden önceden tedbir almak ise istilaların önüne geçmenize ve herhangi bir böcek tehdidiyle karşılaşmamanıza olanak sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir