İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Çıyan Nedir?

çiyan-nedir

Çıyan nedir? Sorusu bugün Google, Yandex ve Opera gibi arama motorlarında sıkça sorulan sorular arasında yerini almaktadır. Ülkemizde ve tüm dünya üzerinde pek çok çeşidi bulunan çıyanlar, oldukça zararlı haşerelerdendir. Kırkayak ve tespih böceği ile akraba olan bu haşereler, bu familyanın en gelişmiş ve en zararlı türüdür. Kutuplar dışında dünyanın ister kurak ister nemli olsun, ister tropikal ister ılıman iklimi olsun, her yerinde yaşayabilirler. Çıyan sokması durumu ile karşı karşıya kalan ve hayati tehlike yaşayan vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken çıyanlardan kurtulmak için tek yol çıyan ilaçlama operasyonudur. Çıyan ile mücadele ve haşere kontrolünde lider koltuğunu kimseye bırakmayan firmamız 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.

Çıyanların Özellikleri Nelerdir?

Çıyanların özellikleri nelerdir? Çıyanların insanların sağlığını yitirmelerine sebebiyet veren tehlikeli özellikleri vardır. Çıyan ilaçlama çalışmasının hayat kurtaracak yönünü bu haşerenin özelliklerine bakarak anlayabiliriz. İşte o özellikler….

  • Silindir şeklindeki bu haşerenin vücudu boğumlardan oluşmaktadır ve her boğumda iki taraflı olmak üzere ayak vardır.
  • Oldukça hızlı hareket ederler.
  • Genellikle siyah, kırmızı, turuncu tonlarındadırlar.
  • Türlerine göre farklı boyutlarda olabilirler ve zehir miktarları da boyutlarına göre değişebilmektedir.
  • Çoğu kez insanları ağızlarından ve ayaklarından sokmaktadırlar.
  • Etçil beslenirler ve pek çok haşere türünü kendilerine yem seçerler.
  • Omurgasız olsalar bile kemiksi yapıda sertliğe sahiptirler.
  • Kafalarındaki antenler sayesinde yön bulabilir, avlarını yakalayabilirler.
  • Genellikle taşların altında, park ve bahçelerde, topraklarda, bitki köklerinde fazlasıyla bulunurlar.

Eğer çıyan sokması gibi bir durumla karşılaştıysanız mutlaka size en yakın hastanenin acil birimine başvurun. Eğer haşere yakalayabileceğiniz türden ise, ona zarar vermeden, cam bir kavanoz içinde hastaneye kadar yanınızda taşıyın ve doktora sizi sokan haşereyi gösterin. Böylece en iyi tedavi sürecine en hızlı şekilde başlayabilirsiniz.

Neden Profesyonel Firma?

Profesyonel firma desteğini almayan müşterilerimizin yaşadığı sağlık sorunlarına bir de ekonomik kayıplar ekleniyor. Hal böyle olunca profesyonel firma arayışına giren insanlarımızın her daim hizmetinde olan firmamız kurumsal marka kimliğinden ödün vermemektedir. Sarıyer Böcek İlaçlama firması, her haşerede size en kesin sonuçları en çabuk veren bir firmadır. Sağlık Bakanlığı onaylı böcek ilaçları, en modern işlemlerimizle sizlere 7/24 hizmet vermekteyiz. Çağrı merkezlerimiz üzerinden ilaçlama servisimize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir