İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Danaburnu Yararlı Mı Zararlı Mı?

Danaburnu Yararlı Mı Zararlı Mı?  Dünya üzerimde böcek familyası içerisinde türlere bakıldığında bazı böcekler yararlıdır. Ancak buradaki yarar olgusu doğaya karşıdır. İnsanlar özelinde bakıldığında ise insanlara yarar sağlayan böcek türü yoktur! Bu nedenle Danaburnu Yararlı Mı Zararlı Mı? Sorusuna verilecek cevap zararlı olacaktır. Bu zararların başında ise insan sağlığı üzerindeki etkiler gelmektedir.  İnsanlara hastalık bulaştıran canlıların başında gelen böcekler, çok sayıda bakteri ve virüs bulaştırarak insanların sağlığının bozulmasına neden olmaktadır. Danaburnu da bu böceklerden biridir. Peki, danaburnu nedir?

En önemli özellikleri oldukça fazla ses çıkarmalarıdır. Gerek yürürken gerek kendi sesleri ve gerekse bitkilerin köklerini yerken ki sesleri insan ve diğer hayvanlar için oldukça ürkütücüdür.

Bitkilerin kök kısımlarını yiyerek hayatta kalan bir haşeredir. Genellikle bahçelerde, tarım arazilerinde, yeşil alanlarda bol miktarda bulunurlar. Bitkilerin köklerini yediği için, bitkilerin tamamen ölmesine neden olurlar.

Toprak altında yaşamaktadır. Fakat geceleri aktif halde toprak yüzeyine çıkar ve avlanır. Bu nedenle de onlarla mücadele etmek oldukça zordur. Gündüzleri toprak altında olduklarından yakalanamayan bu haşere, geceleri karanlıkta da çok iyi saklanır.

Gece karanlığında en ufak ışığa dahi hemen gelebilmektedirler. Aynı yerde onlarca danaburnu olabilir.

Verdikleri zararlar genellikle maddi hasarlardan oluşmaktadır.

Bu haşerelerle bireysel mücadele etmek imkansızdır. Mutlaka böcek ilaçlama firmaları ile anlaşmalısınız. Danaburnu ilaçlama işlemleri oldukça dikkatli yapılmalıdır.

Sarıyer Böcek İlaçlama olarak, danaburnu ilaçlama firmaları içinde daima en çok güvenilir ve en kurumsal şirket olarak senelerden beri hizmet vermekteyiz. Bizlere ulaşmanız için çağrı merkezlerimizi dilediğiniz günde dilediğiniz saatte arayabilirsiniz. Tüm ilaçlama uygulamalarımız garantilidir.

Danaburnu İle Mücadele

Danaburnu ile mücadele etmek için farklı yollara başvuran fakat çareyi kurumsal firmamıza yönelmekte bulan müşterilerimize profesyonel hizmet sunmaktayız. Danaburnu ile mücadele aşamalarında teknolojik gelişmelerden faydalanan firmamızda birçok haşere ve kemirgen tür yok edilmektedir. Haşere ve kemirgenler üzerinde etkili olan böcek ilaçlama yöntemleri;

  1. Sıvı İlaçlama Yöntemi
  2. Jel İlaçlama Yöntemi
  3. Kokulu İlaçlama Yöntemi
  4. Kokusuz İlaçlama Yöntemi
  5. Fare İstasyonları

Danaburnu ilaçlama ve haşerelere karşı yürüttüğü mücadele ile lider koltuğuna oturan Sarıyer Böcek İlaçlama firmamız profesyonel ekibi ile bir telefon uzağınızda sizleri bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir