İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Dükkan İlaçlama

dukkan-ilaclama

Haşerelerin insanların çevresinde varlığını sürdürmesi elbette göz yumulacak bir durum değildir. Çeşitli zararları göz önüne alındığında haşereler insan yaşam alanlarında bulunmamalı, istila söz konusu olduğunda ise derhal uzaklaştırılmalıdır. Bu nedenle, evlerde görülen haşerelere karşı vakit kaybetmeden çeşitli önlemler alırız. Peki, aynı ihtimamı dükkan ve iş yerlerinde de gösterir miyiz? Dükkan ilaçlama ve iş yeri ilaçlama konularında aynı titizlik sergilenmediğinde haşerelerin varlığı pek çok açıdan zararlı bir ortam oluşturacaktır.

Dükkan İlaçlama Neden Gerekli?

dukkan-ilaclama
dukkan-ilaclama

Dükkan ve iş yerlerinde görülen haşereler, vücutlarında barındırdıkları mikrop ve bakteriler nedeniyle çok ciddi hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Çalışanlar, müşteriler ve misafirler için tıbbi açıdan bir tehdit unsuru olan haşereler, varlıklarıyla da mide bulandırır ve rahatsız eder. Ürünlerin üzerinde dolaşarak ambalajlara bıraktıkları mikroplar ve dışkılar, müşterinin doğrudan temas ettiği bölgelerde olduğu için hastalıklara davetiye çıkarır. Ayrıca bazı haşereler ambalaja zarar vererek ürünün içeriğine de zarar verir ve ürün satılamaz hale gelir. Böylece, dükkan ilaçlama yaptırmadığınız takdirde haşereler firmayı hem tıbbi, hem de maddi zarara uğratmış olur. Ayrıca dükkanınızda ya da iş yerinizde haşereyle karşılaşan bir müşteri, sizi bir daha tercih etmeyecek, üstelik başkalarının da size dair düşüncelerini olumsuz yönde etkileyecektir. Böylece dükkanınızdaki haşereler sizin için prestij kaybına da sebep olur. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına dükkan ilaçlama yaptırmak, özellikle de gıda sektöründeki firmalar için bir zorunluluktur.

Dükkan İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

Dükkan ilaçlama uygulaması için ilk olarak doğru firmayla anlaşmanız gerekmektedir. Piyasadaki merdiven altı firmalara güvenmeniz halinde hem paranız boşa gitmiş olur, hem de sağlığınızı tehlikeye atmış olursunuz. Üstelik, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmayan bu tip firmaların garantisiz uygulamaları, çoğunlukla ilaçlama faaliyetleri bakımından sonuçsuz kalır. Bu sebeple; Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı ilaçlarla çalışan ve sonuç garantili hizmet veren firmalarla çalışmanız gerekmektedir. Sizlere her türlü güvenceyi sağlayan firmamız, ev ve iş yerlerinizdeki haşere probleminden sizleri tamamen kurtarır ve sağlığınızı etkileyen bu zararlı unsurları ortadan kaldırır. Dükkan ilaçlamada en önemli nokta, hiçbir alanın atlanmaması ve özellikle kuytuda kalan, izbe mekanların ilaçlanmasıdır. Depo, ardiye gibi sık kullanılmayan ve yığın halde eşyaların tutulduğu bölmeleri mutlaka ilaçlama firmasına bildirmelisiniz. Bu alanlarda haşere yuvalanması riski olduğundan ilaçlama servisi buralarda özel işlem uygulayacaktır. Doğru firmayla çalışmanız halinde dükkanda haşere sorununuz kolayca çözüme kavuşacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir