İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Fare İlaçlama Fiyatları

fare-ilaclama-fiyatlari

Farelerin insan yaşam alanlarında barınmaları insan sağlığı açısından son derece riskli ve hatta ölümcül sonuçlara sebebiyet vermektedir. Fareler memeli kemirgenler sınıfındandır. Çok fazla sayıda çeşitleri vardır. Bu türler: ev faresi, tarla faresi, lağım faresi, fındık faresi, kör fare, çatı faresi gibi pek çok türü vardır.

Fareler çok hızlı üreyen memeli canlılardır. Kendi habitatlarında yiyecek bulamadıkları zaman insanların yaşam alanlarına girerler. Yaşam süreleri 4 yıla kadar çıkabilmektedir. Her iki ayda bir üreyebilirler. Ve mevsimsel özelliklere göre yavru sayısında değişkenlik görülür. Fareler ısırıkları ve tükürükleri ile oldukça tehlikeli kemirgenlerdir. Tükürükleri uyuşturma etkisi yapar ve kemirgen böylece hissizleşen yemini rahatça yiyebilir. Fare ilaçlama fiyatları için yetkin ilaçlama firmalarından bilgi alınız.

Fareleri çevrenizden yok etmek için bilinçsizce ilaçlar kullanmak oldukça yanlış bir davranıştır. Çünkü fare zehirleri hem kendiniz için hem de çevredeki diğer canlılar için yüksek risklidir. Fare ilaçlamaları mutlaka yetki belgeli bir ilaçlama firması tarafından yapılmalıdır. Haşere, böcek ve fare ilaçlama yetki belgeleri Sağlık Bakanlığı tarafından verilir. Ve ilaçlamalarda kullanılacak kimyasallar da ziraat mühendisleri tarafından hazırlanmaktadır. Bu nedenle TSE garantili ilaçlardır.

Fare ilaçlama fiyatları, ilaçlama yöntemlerine bağlı olarak belirlenmektedir. İlaçlama uygulamaları fare istasyonları, fare tozları ve fare buğdayları gibi yöntemlerle yapılır. Farelerin arazi alanlarda yaşamaları onlarla mücadelede fare tozları ve fare buğdayları ilaçlamaları gibi bir yöntemi var etmiştir. Çünkü toprak altına da girebilme kabiliyeti olan bu canlılar tarlalardaki ürünlerin köklerini yiyerek insanların besin kaynaklarına zarar vermektedirler. Bu tip bir yaşam süren fareler için fare buğdayları ve fare tozları kullanılır. Toprak yüzeyindeki açılmış çukurlar içerisinde yaşayan farelerin yuvalarına bırakılan buğday şeklindeki zehirlerin bırakılması ile de fare buğdayı yöntemi dediğimiz ilaçlama uygulaması yapılır. Fare istasyonları yöntemi ise kapalı bir kutu içerisine yerleştirilen ve içerisinde zehirli bir yiyecek konulan düzenekle uygulanır. Bu kutuda sadece farenin giriş çıkış yapabileceği bir delik bulunur. Fare buraya girerek kimyasal yiyeceği yer ve daha sonra su içtiğinde yediği ilaçlı yemek tepkimeye girerek fareyi zehirler.

Fareler bu şekilde farklı yöntemlerle yaşam alanlarınızdan ayrıştırılmış olur.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir