İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Kene ilaçlama

kene ilaçlama

Doğal yaşam alanlarında türlü canlılar ve hayvanlar yaşamlarını sürdürürler. Bu canlıların bazıları insanlara tehdit oluşturmazlarken bazıları ciddi derece de sorun yaşanmasına sebebiyet verir. Kene de bu canlılar içinde yaşamlarımıza zarar veren ve ciddi hastalıklara sebebiyet veren bir hayvandır. Keneden kurtulmak kolay değildir. Bunun için profesyonel bir hizmet alınmalı kene ilaçlama firmaları ile anlaşma sağlanmalıdır. Kenelerin yaşam alanları yeşillikler, uzamış otlar, çalı çırpı, bakımsız bölgelerdir. At, deve, köpek, kuş, kedi, tavşan, sincap gibi hayvanlara sıçrayarak onların kanını emerek beslenirler. Asalak halde yaşarlar. Sıcak ortamları severler. İlkbaharda ortalara çıkarlar. Yaz mevsimi boyunca insan ve hayvanlara dadanırlar. Kış aylarında toprakaltı, ağaç kabuklarında yaşarlar. Baharın gelmesiyle ortaya çıkarlar. Başıboş halde yaşayan hayvanlardan beslenip bir şekilde insanlara ulaşırlar. Çevremizde yeşillik alanlarda piknik alanlarında, çiftliklerde çayırlar ve bahçelerde vakit geçirirken dikkatli olmak zorundayız. Kenenin ayaklarının ucunda çengel şeklinde vantuz bulunmaktadır. Bu sebep ile üstüne çıktığı hayvan ve insana sıkı sıkı tutunur. Kan emişini sağladıktan sonra kendini yere atıp canlıdan uzaklaşır. Deriden uzaklaşırken sıvı salgılar ve bu da vücuda virüs bulaştırarak çok ciddi hastalıkların oluşmasına neden olur. Keneler insanda kırım Kongo kanamalı ateşi gibi belirli bir tedavisi olmayan hastalığa, karaciğer ve böbrek yetmezliği gibi çok ciddi sonuçlara neden olan hastalıklara neden olmaktadır.

Gittiğimiz yeşil ve hayvanlarla dolu ortamlarda kendimize dikkat etmeliyiz. Kene ısırdığında; yüzlerde ve gözlerde kızarıklık, vücutta cilt altı kanamaları, dışkıda ve idrarda kan, ciltte sarılık gibi belirtiler görülür. İştahsızlık, baş ağrısı, yüksek ateş, yaygın kas ağrısı, mide ağrısı, kusma, ishal şikayetleriniz olduğunda en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalısınız. Yeşil ve hayvanların bol olduğu kırsal alanlarda kenelerle karşılaştığımızda yapılması gereken şey kene ilaçlama hizmeti almaktır. Kene ilaçlama hizmeti profesyonel ekiplerce uygulamalı daha fazla yayılmasına engel olunacak yöntemler kullanılmalıdır. Kene ilaçlama da kokulu, sıvı, püskürtme ilaçlama yöntemleri etkin bir temizlik sağlar.

Üsküdar böcek ilaçlama firmamız, kene ve diğer haşere ilaçlama da yıllarca süren tecrübesi ve deneyimli ekibi ile sizlere bir telefon mesafesinde uzaklıktadır. Gelişen yeni teknoloji ve uygulamaları kullanarak kısa zamanda sizleri zararlı canlılardan uzak tutup huzurlu bir ortamda olmanıza olanak sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir