İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Sarıyer Kireçburnu Böcek İlaçlama

sariyer-kirecburnu-bocek-ilaclama

Böcek ve haşerelerin ziyaret ettiği alanlar pek çok hastalık için uygun ortamı oluşturmaktadır. Zira haşereler yaşadıkları pis alanlarda pek çok zararlı organizmayla birebir temas halindedir. Bu mikrop ve bakterileri vücudunda taşıyan ve dolaştığı her yere bırakan haşereler bu davranışla; sıtma, kolera, veba, tifo, dizanteri gibi pek çok tehlikeli hastalığa davetiye çıkarır. Bu durumdan kurtulmak adına böcek istilası görülen ve görülme ihtimali olan alanlarda mutlak surette haşere ilaçlama gerçekleştirmek gerekir. Bu uygulamanın yüzde yüz sonuç vermesi için, profesyonel şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda; Sarıyer Kireçburnu böcek ilaçlama servisi olarak profesyonel ve kaliteli böcek ilaçlama uygulamalarıyla sizleri haşere sorunundan kurtarıyoruz.

Haşere İlaçlamada İlkel Yöntemler Nasıl Risklere Sebep Olur? 

Haşere oluşumlarını kesin biçimde ortadan kaldırmak için profesyonel yöntemler ve uzmanlık isteyen ilaçlama teknikleri uygulanmalıdır. İlkel ilaçlama yöntemleri ve çağ dışı uygulamalar çeşitli riskleri beraberinde getirmektedir. Bu sebeple Kireçburnu Sarıyer böcek ilaçlama servisimiz profesyonel ilaçlama teknikleriyle hizmet vermektedir. İlkel yöntemlerin oluşturduğu riskleri şu şekilde özetleyebiliriz;

  • Haşereler ilaçtan etkilenmeyerek evin gizli bölmelerinde saklanıp çoğabilir. Zira yıllardır aynı içerikte üretilen bu ilaçlara karşı haşereler bağışıklık kazanır. Ayrıca bu ilaçlar doğru şekilde kullanılmazsa ilaçlanması gereken alanlar es geçilebilir.
  • Kullanılan ilaçlar insan sağlığı açısından solunum yolu rahatsızlıkları, cilt problemleri gibi tehlikeli sonuçlar doğurabilir.
  • Eski teknikler hijyenik olmayan ortamlar oluşturur. Özellikle fare haşeresini yok etmek için kullanılan yöntemler haşere için acı verici bir ölüm şeklini beraberinde getirir. Ayrıca haşerenin ölüsünü ortadan kaldırırken de hijyenik olmayan durumlara sebep olur.
  • İlkel ilaçlama yöntemleri sırasında gerekli tedbirler alınmaması halinde pek çok açıdan ciddi kayıplar yaşanabilir.

Profesyonel İlaçlama Teknikleri Nelerdir?

  • Sıvı İlaçlama: Haşere ve böcek ilaçlamada Kireçburnu böcek ilaçlama Sarıyerservisinin en çok tercih ettiği yöntemlerden biridir. Bu teknik, alandaki tüm haşerelerin sıvı haldeki ilacın içeriğinden ve kokusundan etkilenerek yok olmasını sağlamaktadır. Sıvı ilaç tüm yüzeylere uygulanır ve ilaca temas eden haşere kısa süre içinde ölür. Zehirden etkilenen zararlının ölüsüyle beslenen diğer böcekler de ölür ve böylece kısa süre içerisinde alandaki haşere varlığı ortadan kalkmış olur. Kokulu ve kokusuz olmak üzere iki şekilde uygulanır. 
  • Jel İlaçlama: Özellikle hamam böceği ve kalorifer böceği için uygulanan bu ilaçlama şekli; jel haline getirilen ilacın belirli bölgelere sürülmesi şeklinde uygulanır. Kokusuz ve diğer canlılar için zararsızdır. Etkileri 6 aya kadar devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir