İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Kırkayak Nerelerde Bulunur ?

kirkayak-ilaclamasi

Kırkayak nerelerde bulunur? Kırkayaklar oldukça karakteristik bir özelliğe sahip olan canlılardır. . Bu nedenle de onlardan kurtulmak oldukça karmaşık ve zordur. Pek çok haşere türü ile akraba olsalar da en zararlı çıyanlar ve en masum tespih böcekleri arasında kalan bir familyaya sahiptir. Diğer haşerelerden farklı olarak çok fazla ayak yapısına sahip olan ve bütün her yerde görülebilen kırkayak ile mücadele etmek oldukça güçtür. İnsanlar üzerinde tedirginlik yaratan bu tür ile ancak kırkayak ilaçlama uygulaması ile kurtulmak mümkündür. Kırkayaklardan kurtulmak ve yaşam alanınızı korumak için şirketimizden 7/24 hizmet alabilirsiniz.

Kırkayakların Özellikleri

Kırkayakların özellikleri toplum tarafından bilinmediği için bu haşereler ile tek başına mücadele edebileceklerini düşünmektedirler. Fakat kırkayak ile mücadele bu kadar kolay bir işlem değildir maalesef. İnsanların yaşamına dahil olmaya çalışan kırkayakların özellikleri;

  • Boyları 4-15 cm arasında değişebilen,
  • Segmentli yani boğumlu vücudu ile oldukça esnek olabilen,
  • Sağlı ve sollu ayaklara sahip olan ve en az otuz en çok yedi yüz ayakları olabilen,
  • Ülkemizde genellikle siyah, koyu gri, beyaz renklerde olabilen,
  • Yeşil alanlarda ve yükseklerde, nemli alanlarda, hatta kurak topraklarda dahi yaşayabilen,
  • Yetersiz su olduğu zaman kendiliğinden ölebilen,
  • Etçil olmamasına rağmen insanları sokabilen,
  • Genellikle çıyan ile karıştırılsa da zehirsiz olabilen,
  • Çoğu kez bir solucanı ya da sümüklü böceğin kabuksuz hali ile benzeşen,
  • Kuş, kedi, köpek, hamam böceği, fare, örümcek gibi haşereler tarafından yenilebilen bir türdür.

Böcek ilaçlama faaliyetlerinde sayısız işe imza atmış firmamız uzman ve güler yüzlü ekibi ile bir telefon uzağınızda bekliyor.

Kırkayak İlaçlama

Kırkayak ile mücadele ederken genellikle dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, bu haşerenin tüm eve ya da mekana yayılmasını engellemektir. Çok hızlı çoğalan bu haşereden bir tane bile evinizde gördüğünüzde derhal iyi bir böcek ilaçlama firması ile anlaşmalı, evinizde ya da kırkayak ilaçlama yapmak istediğiniz mekanda kırkayak ilaçlama işlemi yaptırmalısınız.

Sarıyer’de çok fazla şikayet edilen bu haşereden kurtulmak için sizlere her zaman en nitelikli ilaçlarla en yetkin sonuçları sunan firmamız, müşteri temsilcileri ile sizlere günün her saatinde hizmet vermektedir. Sarıyer İlaçlama firmamıza ulaşmak için bizleri her zaman arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir