İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Okul İlaçlama

okul-ilaclama

Evlerde temizliğe karşı son derece özen gösteririz. Çocuklarımız için her şeyin en iyisini ister; onların temiz, sağlıklı ve huzurlu bir ortamda büyümesi için elimizden geleni yaparız. Peki, okul konusunda da aynı hassasiyeti gösterir miyiz? Bir okulu iyi bir okul yapan yalnızca iyi eğitim vermesi ya da görünürde temiz olması mıdır? Peki ya görünmeyen tarafı?Eğer çocuğunuzu doğru ve düzenli şekilde okul ilaçlama yapılmayan bir okula gönderiyorsanız; gece karanlığında aktif olan ve sizin okulu inceleme gezinizde asla göremeyeceğiniz haşereler, geceleri çocuklarınızın masa ve sıralarında cirit atıyor demektir. Son derece hızlı hareket eden ve hızlı çoğalan bu haşereler bir gecede okuldaki her bir yüzeye sürünerek vücutlarındaki bakterileri sürmektedir.

Okul İlaçlama

okul-ilaclama
okul-ilaclama

“Alt tarafı bir böcek, ne olacak ki!” diyorsanız size ne kadar yanıldığınızı göstermekte fayda var. Haşereler, doğuştan gelen vücut mikroplarının yanı sıra; gezindikleri pis yerlerden de çeşitli mikrobik organizma ve bakterileri alırlar. Gezindikleri yerlere bunları sürer, dışkılarıyla da ortamdaki bakteriyel yapıyı iki katına çıkarırlar. Bu gezintinin ertesi sabahında, çocuğunuzun beslenme örtüsünü evde unuttuğunu ve yiyeceklerini masanın üzerine koyduğunu düşünün. Doğrudan çocuğunuzun vücuduna girecek olan bu bakterilerin ne gibi zararlar vereceğini hayal bile edemezsiniz. Çocuklar, yetişkinlere göre daha dirençsizdir, bu nedenle daha çabuk hastalanırlar ve hijyene bu sebeple dikkat etmek gerekir. Bu arada, haşerelerin dolaştığı alanları istediğiniz kadar silin, tam anlamıyla bir temizlik sağlamış olmazsınız ve haşereleri ortamdan göndermedikçe sürekli başa dönersiniz. Bu sebeple, okul ilaçlama konusunda okul yönetimiyle görüşmeli ve iyi bir okul ilaçlama firmasıyla iletişime geçerek vakit kaybetmeden harekete geçilmesini sağlamalısınız.

Okul İlaçlamada Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu hususta dikkat edilecek en önemli detay, ilaçlama işleminin düzenli periyotlarla tekrarlanması ve işlemin çocukların okulda olmadığı yaz dönemlerinde yapılması gerekliliğidir. Çünkü işlem esnasında da, işlem sonrası yapılacak temizlik aşamasında da çocukların okulda olmaması gerekmektedir. Ayrıca, ilacın etki etmesi için belli bir süre sulu temizlik yapılmayacağı için; bu süre bitiminde detaylı ve ince temizlik yapılmalıdır. Okul ilaçlama uygulamasının ardından okul yönetiminden mutlaka gerekli belgeleri talep edin ve ilaçlama yapan firmanın sertifikalı ve yasal bir kuruluş olduğundan emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir