İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 519 95 28
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Tespih Böceği Nasıl Yok Edilir ?

tespih-bocegi1

Tespih böceği nasıl yok edilir? Haşereler içinde çok fazla türe sahip olan ve dünyanın her yerinde yaşayabilen tespih böcekleri, her evde olabildiği gibi bahçelerde, iş yerlerinde de olabilmektedir. Gerek dış görünümleri gerek fizyolojik özellikleri olsun, oldukça farklı olan bu haşerenin özellikleri şöyledir:

  • Boğumlu ya da segmentli adı verilen ve iç içe geçen derilerden oluşan dış yüzeyleri ile oldukça esnek bir böcek türüdür.
  • En önemli özellikleri ayaklarını antenlerine kadar birleştirerek bir top halini almalarıdır. Böylece bulundukları her noktadan rahatlıkla kaçabilirler. Aynı zamanda bu isim de onlara bu sebepten dolayı verilmiştir.
  • Renkleri genellikle kırmızı ve tonlarında olsa da ülkemizdeki türleri siyah ve kahverengindedir.
  • Bu haşere oldukça farklı familyaya sahiptir. Kırkayak ve çıyan ile aynı aileden olan tespih böcekleri, bu ailenin en masum ve küçük üyesidir.
  • Çok fazla neme ihtiyaç duyar. Evlerimizde de genellikle su birikintilerinin olduğu yerlerde, banyo ve mutfaklarda görünürler.
  • Araştırmalara göre bu haşerenin ilk örnekleri denizlerde ve okyanuslarda görülmüş, daha sonra mutasyona uğrayarak karada da yaşamaya başlamışlardır. Nemli ortamları sevmelerinin asıl sebebi budur. Peki tespih böceği nasıl yok edilir ?

Tespih böceği ile mücadele etmenin farklı yöntemlerini kullanan böcek ilaçlama şirketleri ile iletişime geçerek tespih böceği ilaçlama randevusu talep etmelisiniz.

Tespih Böceği İle Mücadele

Tespih böceği ile mücadele vatandaşlarımızın amatör kimlikleri ile başvurmamaları gereken bir süreci kapsar. Bu haşere hem çok hızlı yumurtlar hem de aynı yerde toplu olarak yaşarlar. Üstelik ortadan bir boncuk şeklini alarak kaybolmaları ile de kendilerini çok iyi gizlediklerinden onları görmeniz ve yok etmeniz oldukça zordur. Hal böyle olunca da evinizde, bahçenizde türedikçe türeyen tespih böceklerinden ancak iyi bir böcek ilaçlama şirketi sizleri kurtarmaktadır. Tespih böceği ile mücadele etmenin tek yolu profesyonelliktir.

Sarıyer Böcek İlaçlama Servisi

Sarıyer böcek ilaçlama servisi tespih böceği ilaçlama ve tüm haşere ilaçlama işlemlerinde her zaman sizlere en kaliteli ilaçlarla ve kesin çözümlerle hizmet veren Sarıyer Böcek İlaçlama firmamız, 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir